Chwilkę...Czipowanie i paszporty unijne

CZIPOWANIE I PASZPORTY

Paszporty dla zwierząt i chipy. Jeśli planujecie Państwo wyjazd zagraniczny ze swoim pupilem, to by czuć się bezpiecznie, i w razie konieczności usprawnić jego identyfikację – zwierzę zawsze może się zgubić – to zapraszamy do naszej Kliniki, gdzie uprawnieni lekarze weterynarii założą mu paszport i czip.

Prawidłowa kolejność działań w przypadku wyjazdu za granicę ze swoim zwierzęciem.

  1. Przeprowadzenie badania klinicznego.
  2. Oznakowanie zwierzęcia mikroczipem.
  3. Uzupełnienie niezbędnej profilaktyki ekto i endopasożytniczej oraz szczepienia przeciwko wściekliźnie.
  4. Wystawienie paszportu.

Warto czipować zwierzęta, nawet jeśli nie wyrabiamy im paszportu.

Czipowanie jest najtrwalszym sposobem na oznakowanie zwierząt. Lekarz weterynarii za pomocą specjalnie przygotowanej igły wszczepia pod skórę zwierzęcia – w okolicy szyi – urządzenie wielkości ziarenka ryżu. Implantacja odbywa się bardzo szybko i bezboleśnie. W każdym mikroczipie zapisany jest unikatowy, 15-cyfrowy, numer identyfikacyjny, który można odczytać za pomocą specjalnego czytnika. Każdy właściciel powinien niezwłocznie po implantacji, zarejestrować numer mikroczipu swojego zwierzęcia w jednej z międzynarodowych baz danych (np. Safe Animal lub Identyfikacja.pl). W przypadku zaginięcia pupila zwiększa to szansę na jego natychmiastową identyfikację i szybszy powrót do domu.

WYJAZD Z PSEM ZA GRANICĘ – CO NAM GROZI ZA BRAK PASZPORTU?

Zależnie od kraju i sytuacji odpowiednie służby mogą zawrócić zwierzę do państwa, z którego wyjechało, poddać go kwarantannie do czasu spełnienia wymogów, a nawet w skrajnych przypadkach poddać eutanazji.

Oprócz tego, aby móc podróżować ze zwierzęciem, konieczne jest ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie wpisane do paszportu. Wymagają tego wszystkie kraje. Jeśli jest to pierwsze szczepienie wpisane do paszportu, musi upłynąć 21 dni zanim zyska ono ważność.
Czy potrzebny jest paszport dla psa w Unii Europejskiej?
W ramach UE można podróżować ze swoim kotem, psem lub fretką, pod warunkiem że nasz ulubieniec posiada europejski paszport dla zwierząt domowych.

Aby wyrobić w naszej Klinice paszport, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu wizyty

Po więcej informacji na temat czipowania i wydawania paszportu, zapraszamy do zakładki Artykuły lub do bezpośredniego kontaktu z naszą Kliniką.


ZAPLANUJ WIZYTĘ U WYBRANEGO LEKARZA

Wcześniejsza rezerwacja terminu, zapewni krótszy czas oczekiwania na wizytę.

© 2018 Klinika Szmaragdowa. Realizacja strony: Agencja OXY Lublin