Chwilkę...Stomatologia

Stomatologia

Zdrowie jamy ustnej jest niezwykle istotne dla zdrowia naszego zwierzaka. Każda zmiana w jamie ustnej, niezauważona lub zbagatelizowana, może skutkować poważnymi powikłaniami ogólnoustrojowymi. W trosce o zdrowe uzębienie i świeży oddech naszych pacjentów, zapewniamy im kompleksową opiekę stomatologiczną już od najmłodszych lat.

Do najważniejszych zabiegów, które wykonujemy w obrębie jamy ustnej, należą:
  • Usuwanie przetrwałych zębów mlecznych – fizjologiczna wymiana zębów stałych na mleczne trwa do 6. miesiąca życia. Nieusunięcie przetrwałych zębów może prowadzić do stłoczenia zębów, patologicznego przemieszczenia oraz wad zgryzu. Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu ogólnym, korzystając z dwóch metod: z zastosowaniem schematu infuzyjnego z użyciem krótkodziałających anestetyków oraz znieczulenia wziewnego przy użyciu gazów anestetycznych, takich jak Isoflurane lub Sevoflurane.
  • Ekstrakcja zębów jedno- i wielokorzeniowych – przeprowadzamy ten zabieg w przypadku wad zgryzu, nieodwracalnych uszkodzeń miazgi, zębiny, nadliczbowych zębów oraz ropni okołowierzchołkowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, przy użyciu profesjonalnego instrumentarium stomatologicznego, takiego jak kleszcze ekstrakcyjne Meissnera i Bertena, oraz dzwignie Baima i Schlemmera, a także wiertarka protetyczna z piłą diamentową.
  • Usuwanie kamienia nazębnego – obecność kamienia może prowadzić do paradontopatii. Objawami mogą być niemiły zapach z jamy ustnej, niechęć do jedzenia, zaczerwienione dziąsła, odsłonięte szyjki zębowe oraz chwiejność zębów. Zabieg usuwania kamienia wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, za pomocą skalera ultradźwiękowego, tzw. piezodentu. Po skalingu zębów używamy szczotki do polerowania i pasty z hydroksyapatytem, aby wyrównać powierzchnię zęba i opóźnić osadzanie się płytki bakteryjnej.
  • Usuwanie ropni okołozębowych – przeprowadzamy ten zabieg w znieczuleniu ogólnym, usuwając ropnie wraz z zębem, przy którego korzeniu powstały.
  • Leczenie chirurgiczne zmian rozrostowych w jamie ustnej – zmiany usuwamy w znieczuleniu ogólnym, korzystając z diatermii w celu minimalizacji krwawienia, z zachowaniem odpowiedniego marginesu bezpieczeństwa.
  • Korekcja i ekstrakcja zębów u gryzoni i zajęczaków – wykonujemy te zabiegi w celu uniknięcia urazów w obrębie policzków oraz poprawy pobierania pokarmu i korekty wad zgryzu.
  • Leczenie chorób przyzębia (paradontopatie) – stosujemy zarówno terapie farmakologiczne, jak i chirurgiczne, dostosowane do indywidualnego przypadku klinicznego.

Konsultacje specjalistyczne dostępne u nas w klinice. Wizyty ogólne z zakresu stomatologii prowadzą wszyscy lekarze weterynarii z naszej Kliniki.


ZAPLANUJ WIZYTĘ U WYBRANEGO LEKARZA

Wcześniejsza rezerwacja terminu, zapewni krótszy czas oczekiwania na wizytę.

© 2018 Klinika Szmaragdowa. Realizacja strony: Agencja OXY Lublin