Chwilkę...

USG

6 czerwca 2020
IMG_3291-1200x1745.jpg
Jako pierwsi w Polsce zakupiliśmy, stworzony do weterynarii najnowszej generacji aparat do badania USG – Mindray Vetus 9, by jak najlepiej przeprowadzać badania obrazowe naszych pacjentów.

USG (badanie ultrasonograficzne, ultrasonografia) to nieinwazyjne badanie diagnostyczne, pozwalające na dokładną ocenę narządów. Ultradźwięki wykorzystywane w tej metodzie mają bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Ultrasonografię wykonuje się przy diagnozowaniu schorzeń z większości specjalizacji medycznych. Wykonujemy badania czterema dostępnymi sondami: convex, sektorową, mikroconvex i liniową.

Badanie USG wykrywa wszelkie niepożądane zmiany w obrębie narządów wewnętrznych. Dzięki temu możliwa jest diagnostyka i ustalenie przyczyny bólu brzucha, biegunek, wzdęć, czy też problemów wątrobowych. Gdy pacjent jest już objęty leczeniem, badanie pozwala na ocenę skuteczności stosowanej terapii.
Badamy zwierzęta od najmniejszych do największych. Kawie, gryzonie, małe ssaki, koty i psy.
Istnieje wiele rodzajów badań ultrasonograficznych w zależności od badanych narządów:
  • jamy brzusznej.
  • tkanek miękkich (prostaty,  tarczycy)
  • dróg moczowych.
  • ginekologiczne (transwaginalne)
  • naczyniowe metodą Dopplera.
  • układu kostno-szkieletowego (ortopedyczne)
Badamy kompleksowo USG klatki piersiowej, jamy brzusznej, tarczycy, stawów. Wykonujemy przepływy, prowadzenie ciąży, elastografię, echo serca i doppler tkankowy serca.

USG to badanie obrazowe, które pokazuje kształt i wielkość poszczególnych narządów. W ten sposób sprawdza się kondycję wątroby, trzustki, nerek, jajników, jąder, piersi, moszny. Można też wykryć w nich nieprawidłowości, na przykład zgrubienia czy guzy.

Nasi specjaliści radiologii weterynaryjnej, dr Ania Łach-Boczoń, dr Tomasz Kornat, dr Paweł Adam Mucha, kardiolog dr Justyna Szady i specjalista rozrodu dr Tomasz Kurusiewicz zapraszają na badania.

Przygotowanie do badania usg

Umów konsultacje na: www.klinikaszmaragdowa.pl

Klinika weterynaryjna Szmaragdowa 24h/7dni

© 2018 Klinika Szmaragdowa. Realizacja strony: Agencja OXY Lublin