Chwilkę...Radiologia. Endoskopia. USG.

Radiologia. Endoskopia. USG.

Wieloletnie doświadczenie oraz najwyższej jakości sprzęt pozwalają nam na wykonanie dodatkowych badań RTG, USG, endoskopii, często niezbędnych do dalszej diagnostyki naszych pacjentów.

ENDOSKOPIA

Klinika została wyposażona w endoskop marki Storz, dzięki któremu jesteśmy w stanie nie tylko usunąć ciało obce z przełyku, żołądka oraz drzewa oskrzelowego, lecz również pobrać materiał z przewodu pokarmowego i układu oddechowego (Popłuczyny oskrzelowo-pęcherzykowe techniką BAL) do dalszych badań. Dodatkowo nasza oferta obejmująca Usługi diagnostyczne została poszerzona o artroskopię, rinoskopię, pharyngoskopię, laryngoskopię oraz gastroskopię.

Specjalistami z zakresu badań endoskopowych są: dr Paulina Kot, dr Paweł Adam Mucha oraz dr Robert Kraczkowski.

USG

Badanie usg przeprowadzamy na najnowocześniejszym aparacie firmy MINDRAY : Vetus 9 i aparacie Vetus 8 z funkcją Dopplera. Dysponujemy głowicami mikro convex, sektorową i liniową, niezbędne do wykonania badania ultrasonograficznego jamy brzusznej, układu moczowo-płciowego (w tym diagnostyki i prowadzenia ciąży), narządów klatki piersiowej, stawów, tarczycy oraz gałki ocznej.

RTG

Nasz zespół lekarzy weterynarii pracuje na RTG „GIERTH HF 200A PLUS” oraz Cyfrowym systemie diagnostyki obrazowej.

W ramach pracowni RTG oferujemy:

  • wykonanie zdjęć przeglądowych klatki piersiowej, jamy brzusznej, jamy miednicznej, układu ruchu (w tym zdjęcia RTG w kierunku dysplazji stawów łokciowych i biodrowych) oraz głowy i szyi;
  • przeprowadzenie badań kontrastowych przewodu pokarmowego, układu moczowego, kanału rdzenia kręgowego oraz przetok.

Specjalistami z zakresu radiologii weterynaryjnej, RTG USG Endoskopia są: lek. wet. Paweł Adam Mucha, lek. wet. Anna Łach-Boczoń, lek. wet Tomasz Kornat.


W badaniu rtg nie mogą uczestniczyć kobiety w ciąży, oraz dzieci i młodzież do lat 18.

Przeciwwskazaniem do asystowania przy badaniu radiologicznym są także choroby tarczycy i choroby nowotworowe.

Na podstawie art. 32 c. pkt. 2 ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1941 z późn. zm.) podaje się do wiadomości poniższy komunikat z dnia: 20.09.23:

Klinika weterynaryjna Szmaragdowa 24/7, 20-570 Lublin informuje, że w ostatnich 12 miesiącach, podczas realizacji czynności związanych ze stosowaniem urządzenia wytwarzającego promieniowanie jonizujące w weterynaryjnej pracowni rentgenowskiej małych zwierząt, nie stwierdzono przekroczenia dawek granicznych dla pracowników i osób z ogółu ludności.

Z uwagi na powyższe stwierdza się, że prowadzona przez jednostkę organizacyjną działalność w zakresie narażenia nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.
Klinika weterynaryjna Szmaragdowa 24/7 informuje również, że prowadzona działalność związana z narażeniem, nie uwalnia do środowiska substancji promieniotwórczych.

 


ZAPLANUJ WIZYTĘ U WYBRANEGO LEKARZA

Wcześniejsza rezerwacja terminu, zapewni krótszy czas oczekiwania na wizytę.

© 2018 Klinika Szmaragdowa. Realizacja strony: Agencja OXY Lublin